ОЛІЇВ. ЦЕРКВА СВЯТОГО МИКОЛАЯ. (1870р.)/(2011).

Тернопільська обл. Зборівський р-н.

Камяна церква Святого Миколая побудована в 1870 році. Церква має класичну тридільну форму, хоч і не яскраво виражену. Чітко можна виділити бабинець, наву, та вівтар.

Вінчає церкву одноверхий купол. Церква належить греко-католицькій громаді села. В роки Другої світової війни, в 1944 році, в церкві розміщувався німецький військовий госпіталь. Під стінами храму було поховано 25 німецький вояків, які померли від отриманих ран. Знайдені останки перепоховали на спеціальному німецькому цвинтарі у селі Потелич, Жовківського району Львівщини.

ОЛІЇВ. ЦЕРКВА СВ'ЯТОГО ІЛЛІ. (XVII ст.)

Тернопільська обл. Зборівський р-н.

Церква Святого Іллі побудована в XVII столітті. Знаходиться вона в глибині села на горі поблизу сільського цвинтаря.

Побудована церква з дерева. Вже в недалекі часи церква була обмурована каменем. Має досить скромні розміри, та незвичну, чи скоріше не визнану форму, тридільною її ніяк не назвеш. Купол церкви одноверхий. Храм можна сміливо віднести до каплички.

ОЛІЇВ.

      Олі́їв — село в Зборівському районі Тернопільської області. Розташоване на річці Лопушанка. Населення в 2001 році складало -778 осіб . Зараз в селі проживає 710 людей. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1532 року. Поселення Оліїв засноване в 1863 році. Поблизу села ви­явлено археологічні пам'ятки давньоруської культури. В XIX столітті було досить жвавим містечком, з поштовим відділенням, та власною маркою.