УСТЕЧКО. ЦЕРКВА святої Параскеви. (1881р.)/(2012).

Заліщицький р-н. Тернопільська обл.

     Поруч дороги, що пролягла селом Устечко, на пагорбі височить мурована церква святої Параскеви. Храм збудували на місці старої деревяної церкви в 1881 році.

Церква споруджена і належить греко-католицькій парафії. На подвірї церкви знаходяться також шість камяних фігур та мурована дзвіниця. Головний вхід в храм знаходиться в нижній частині дороги, тому до храму потрібно підніматися сходами а далі через залізну браму. Церква споруджена за традиційними православними канонами і складається з бабинця, нави, та вівтаря.

Церква обнесена невисоким кам'яним муром. Над навою височить головний восьмигранний купол з хрестом. Над бабинцем та вівтарем знаходяться два менші і нижчі куполи, які завершуються також хрестами. Видно (2012р.), що храм не так давно реставрували. На головному фасаді над входом в храм розташована фреска з образом святої Параскеви і ангелами, що тримають корону над її головою. Над дверима вибито напис: «Храм сей создан года 1886…» А от нижню частину напису прочитати не вдалося. Принагідно варто зазначити, що в ті часи в містечку проживало майже дві тисячі греко-католиків.

УСТЕЧКО.

     Усте́чко — село в Заліщицькому районі Тернопільської області. Розташоване на правому березі річки Дністер, біля місця впадання річки Джурин в Дністер. До Другої світової війни поблизу Устечка було два хутори, які заселили поляки. Населення в 2007 році складало -820 осіб. Перша писемна згадка про село відноситься до 1414 року як Устє. В 1661 році згадане як місто, на переправі через Дністер. В 1934 році Устечко було позбавлене статусу міста і переведене в розряд сіл.