ТРОСТЯНЕЦЬ. ЦЕРКВА Святої Параскеви. (1893р.)/(2011).

Тернопільська обл. Зборівський р-н.

     На пагорбі, зліва від дороги, в центрі села Тростянець стоїть руїна кам’яної церкви Святої Параскеви. Храм було споруджено в 1893 році. В 1944 році під куполом церкви знаходився німецький спостережний пункт, з якого було добре видно дорогу Залізці- Зборів. З цього спостережного пункту корегувався вогонь німецької артилерії.

Тому церква була піддана обстрілу артилерією Красної армії і була пошкоджена та частково зруйнована. Декілька років стояла не відбудованою, а коли громада села захотіла відбудувати церкву, за наказом голови колгоспу, храм було розібрано на будівельні матеріали. Зараз біля залишків церкви побудовано капличку, та проводяться роботи по впорядкуванню території храму.

Тому в 1950 році церкву було перенесено в костел в нижній частині села. Костел було трохи перебудовано, а зокрема, розібрали шатрову вежу. Зараз церква Святої Параскеви знаходиться в костелі, який з 1950 року став церквою Святої Параскеви.    

ТРОСТЯНЕЦЬ.

     Тростяне́ць — село в Зборівському районі, Тернопільської області. Розташоване на річці Смолянка. Населення села складало - 251 осіб в 2007 році. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1437 року.