ТОВСТЕ. ЦЕРКВА Архистратига Михаїла (1730/1913р.р.)/(2010).

Тернопільська обл. Заліщицький р-н.

     Церква Архистратига Михаїла розташована в цетрі села, її ніяк не проминути йдучи центральною вулицею містечка.

Церква Архистратига Михаїла була побудована за проектом

Яна Кароля Зубжицького - Сас (1912-1939р.р.), місцевого уродженця, відомого архітектора та історика. 

Храм зведено на місці дерев'яної церкви, що стояла на цьому місці з 1730 року. Дерев'яний храм простояв  до 1912 року, далі був розібраний, а на його місці закладено новий кам'яний храм, який стоїть і нині. Відсутність належного фінансування, Перша світова війна, гальмували будівництво. Місцеві жителі забезпечували будівництво будівельними матеріалами за  бартерними схемами. Тому зведення храму було завершене лише в 1939 році, вже після смерті архітектора.

Внутрішнє оздоблення храму було завершено в 1942 році. Інтер'єр розмальовував тернопільський художник Теодор Вацик. Перед німецькою окупацією місцеві жителі заховали дзвони і знайти їх не вдалося до нині.

                                                      ТОВСТЕ

  Товсте́ — селище міського типу в Заліщицькому районі, Тернопільської області. Розташоване на березі річки Тупа. Населення в 2007 році складало 3453 мешканців. У селищі та поблизу нього виявлено археологічні пам'ятки трипільської, гава-голіградської, сарматської, черняхівської і давньоруської культур та пізньофеодального часу. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1414 року. Розташоване на важливому торгівельному шляху, що колись з'єднував Львів із Волощиною, було значним торговим центром Західного Поділля