СХІДНИЦЯ.ЦЕРКВА св. апостолів Петра та Павла. (1902р.)/(2014).

Львівська обл. Бориславський р-н.

      В центральній частині села Східниця, на невисокому пагорбі правого берега річки Східничанка, знаходиться церква святих апостолів Петра та Павла.

Спорудження церкви завершилося в 1902 році. В 2012 році, до 110 річниці заснування церкви, храм було реставровано: відремонтовано та оновлено стіни храму, куполи покрили золотом. 12 липня 2012 року на святкування 110 річниці приїздив єпископ Самбірсько-Дрогобицький владика Ярослав. Владика освятив храм після реставраційних робіт та відслужив Божественну літургію.

Церква Петра та Павла в Східниці споруджена за проектом відомого українського архітектора Василя Нагірного. За його проектом споруджені також храми в місті Судова Вишня, та в селі Тухля на Сколівщині.

Архітектура храму має особливості. Церква в плані квадратна та п'ятикупольна, купол над навою більший розміром та височить над іншими меншими куполами.

Всі куполи завершуються маленькими куполами з хрестами у верхівці. Малі куполи розміщуються один на проти одного, по два над бабинцем та над вівтарем. Кожна бокова сторона споруди завершується трикутною аркою, а сторона головного входу має ще напівкруглу арку з колонами по боках, які увінчані маленькими куполами. Вхід на подвір’я храму облаштовано через арочну дзвіницю. Вікна храму арочні, високі та вузькі лише підкреслюють красу церкви. Храм святих апостолів Петра та Павла є окрасою села.

СХІДНИЦЯ.

      Схі́дниця — селище міського типу у Львівській області, підпорядковане Бориславській міськраді, всеукраїнський бальнеологічний курорт імені Омеляна Стоцького. Розташоване за 10 км на південний захід від Борислава. Славиться своїми мінеральними водами, розміщується на висоті 600—900 м над рівнем моря. Гори навколо селища досягають висоти 823 м. Перші писемні згадки про село Східниця відносяться до другої половини XIV століття, є цілком ймовірно вважати що поселення існувало тут значно раніше.