РАКОВЕЦЬ. ЦЕРКВА Дмитрія Великомученика (1858р.)//(2012).

Івано-Франківська обл. Городенківський р-н.

      В селі Раковець, в мальовничій долині, неподалік річки Дністер, стоїть мурована церква Святого Дмитрія Великомученика. Споруджено храм в 1858 році. Подвір’я церкви обнесено невисоким муром з каменю.

Біля головного входу на подвір’я храму стоїть дзвіниця у три яруси. Другий та третій яруси дерев’яні оббиті залізом. Церква збудована за класичними канонами православних храмів, є тридільною хрестоподібною і складається з бабинця, нави, та вівтаря. До нави, з обох сторін, примикають симетричні прибудови-різниці. До вівтаря також прибудоване захристя. Бабинцю передує притвір з боковим входом до храму. Над навою здіймається великий купол увінчаний у верхній частині малим куполом та хрестом. Церква належить православній парафії Української православної церкви Київського Патріархату.

РАКОВЕЦЬ.

Ракове́ць — село в Городенківському районі, Івано-Франківської області, розташоване на правому березі річки Дністер. Населення складає 823 особи. Перша згадка про село відноситься до 1440 року. На околицях Раківця виявлено дві пізньопалеолітичні стоянки, поселення давньоруських часів, та знайдено золоті монети епохи Олександра Македонського.