РАКОВЕЦЬ. ЦЕРКВА ікони Божої Матері Казанської. (1935р)/(2012).

Тернопільська обл. Збаразький р-н.

     В центрі села Раковець, на невисокому пагорбі, височить мурована церква ікони Божої Матері Казанської. Споруджено церкву в 1935 році.

Чому Казанської ?, не відомо і дещо незвично. Хотів розпитати про це у священника, та його поблизу в той час не було. Церква тридільна, над навою ще один ярус, який завершується великим куполом з хрестом. Нава має окремий вхід, та має форму восьмикутника. Маленькі куполи з хрестами вінчають бабинець та вівтар. Церква доглянута та красива, восени 2012 року закінчувалися зовнішні реставраційні роботи. Поблизу церкви знаходиться мурована дзвіниця. Подвіря церкви обгороджене бетонним парканом, що стоїть на невисокому камяному мурі.

РАКОВЕЦЬ.

       Ракове́ць — село в Збаразькому районі, Тернопільської області. Розташоване на річці Ялинка. Перша писемна згадка про село відноситься до 1463 року. До 1964 року село називалося Вели́кий Ракове́ць. Утворене шляхом злиттям двох сіл: Великий Раковець і Малий Раковець. Населення складало -750 осіб в 2007 році. Поблизу Раковця виявлено археологічні пам'ятки культури кулястих амфор і черняхівської культури.