НОВИЙ КРОПИВНИК. ЦЕРКВА святого архистратига Михаїла.(1695р.)/(2011).

Львівська обл. Дрогобицький р-н.

      Поблизу центральної дороги, що проходить селом Новий Кропивник, на пагорбі, серед дерев, причаїлася мурована церква святого архистратига Миколая (Миколаївська).

В давніх документах згадується, що в 1507 році в селі вже була парафіяльна церква. Існуюча мурована церква зведена в 1695 році. Під час ремонтних робіт в 1865 році, до вівтаря було прибудовано різницю. Церква мурована, класично тридільна. Вівтар має заокруглену форму.

Нава облаштована окремий входом, та вища за бабинець та вівтар. Кожна частина храму увінчана трьома деревяними восьмигранними куполами з двома зламами та хрестами у вершині. Розписи стін виконав в 1865 році маляр Василь Чайка. В храмі зберігся різьблений деревяний у три яруси іконостас, ровесник церкви.

Поруч з храмом розташована дзвіниця у два яруси, збудована в 1821 році, про що свідчить напис на одвірку споруди. У верхньому ярусі дзвіниці розташована відкрита галерея. Миколаївська церква архітектурна памятка національного значення №1354/1. Зовнішній вигляд храму дещо не відповідає початковому вигляду споруди, через численні ремонти, але основні архітектурні форми збережено. Церква належить релігійній громаді української греко-католицької церкви.

НОВИЙ КРОПИВНИК.

      Но́вий Кропи́вник - село в Дрогобицькому районі, Львівської області. Протяжність близько 3 км. Розташоване по обидва боки невеликої річки Східничанка, що протікає селом,та на березі річки Стрий. Село не маленьке, хоча інформації про нього в неті дуже мало. В селі є школа, сільрада, декілька магазинчиків. Знаходиться в мальовничому місці на березі річки Стрий, за якою починаються високі Карпати.