МИХАЛЬЧЕ. ЦЕРКВА святого Миколая. (1781р.)/(2012).

Івано-Франківська обл. Городенківський р-н.

     В центрі села Михальче, навпроти костелу святого Михаїла, через дорогу, стоїть мурована церква Перенесення Мощей святого Миколая.

Церкву споруджено та освячено в 1783 році, після того як в 1781 році Михальче втратило статус міста.

  Цікаві подробиці складу населення Михальче на той час: «греко-католиків – 765, римо-католиків – 535, жидів – 150.»

Церкву було зведено через 10 років після спорудження костелу святого Михайла (1774р.).

Церква мурована тридільна, однокупольна. Бабіинець прикрашений трикутним порталом на кутах якого, та по середині встановлено хрести. Бабинець досить великих розмірів, не традиційно більший за наву. Можливо, що бабинець був об’єднаний з притвором, що значно збільшило його розміри. Нава у верхній частині восьмикутна та вища за бабинець та вівтар і завершується невеликим куполом з хрестом. Бокові прибудови до нави та вівтарна мають округлу форму. Над вхідними дверима в храм знаходиться фреска святого Миколая. Подвір’я обгороджене залізним парканом на мурованому фундаменті. Поруч з входом на подвір’я храму, знаходиться невелика дзвіниця.      

МИХАЛЬЧЕ.

     Миха́льче – село в Городенківському районі, Івано-Франківської області.Поблизу села є залишки укріпленого городища, з часів Руси. В 1439 році тут вперше на Городенківщині було засновано римо-католицьку парафію та побудовано костел. В 1621 році, на той час місто Михальче, було знищене під час набігу татар. Михальче втратило статус міста в 1781 році.