ЛАНІВЦІ. ЦЕРКВА святого Михаїла. (1785р.)/(2012).

Тернопільська обл. Борщівський р-н.

      Поряд з головною дорогою, що пролягає долиною через село Ланівці, під високим горбом, знаходиться мурована церква святого Михаїла. Храм зведено в 1785 році.

Складається вона з традиційних для православних храмів: бабинця, нави та вівтаря. Хоча ці частини, зважаючи на архітектуру особливість храмів хатнього типу, не виділені чітко і переходять одна в одну майже непомітно зберігаючи однаковий рівень покрівлі. Перед бабинцем є притвір. Нава вінчається великим куполом з хрестом.

До нави, з обох боків, прибудовані додаткові приміщення-різниці, які вінчаються куполами меншого розміру, ніж купол над навою. Ці два куполи також закінчуються хрестами. З лівої сторни нави прибудова тягнеться на усю довжину стіни церкви. Такі не чітко виражені частини храму дають можливість віднести церкву святого Миколая в Ланівцях до  храмів хатнього типу.

ЛАНІВЦІ.

     Ла́нівці — село Борщівського району, в Тернопільської області. Розташоване на березі річки Нічлава Населення становило 1169 осіб в 2001 році. Поблизу села виявлено археологічні пам'ятки трипільської, черняхівської і давньоруської культур. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1570 року. В 1669 році в селі було збудовано замок. Та в 1678 році його зруйнували турецькі орди.

Поруч з Ланівцями знаходиться село з історичною назвою: Козаччина. Тут в 1764-1775 роках селилися козаки в період знищення козацької січі окупантами з Московії.