КОБИЛОВОЛОКИ. Церква Воскресіння Христового. (1882р.)/(2014).

Тернопільська обл. Теребовлянський р-н.

 

В центрі села Кобиловолоки височить велика та красива мурована церква Воскресіння Христового.

Споруджено церкву в 1882 році. З лівої сторони від головного входу в храм, на фасаді храму знаходиться пам’ятна дошка з написом:

«Православна церква Святого Воскресіння побудована 1881-1882-го року Б. коштом парафіян с. Кобиловолоки за проводом Впр. О. Совітника й Пороха Теофіля Царєвича. Доукрашєна маляром Теодором Гладким з Яворова».

Храм класично тридільний, хрестоподібний, однокупольний. Купол великий за розмірами, височить над навою. Храмове подвір’я охайне та впорядковане. З правої сторони від входу на храмове подвір’я вимурована дзвіниця на три дзвона.

КОБИЛОВОЛОКИ.

     Кобиловоло́ки — село в Теребовлянському районі, Тернопільської області. Розташоване між двома річками Серетом і Нічлавою, в межах Буданівського лісу. З 1964 по 1990 роки називалося Жовтневе. Назва походить від того, що мешканці“волокли кобилами (кіньми) через бездоріжжя екіпажі та вантажні вози”. Населення села становило в 2003 році – 1677 осіб. Перша писемна згадка про село відновиться до 1394 року, але поселення на цьому місці існувало і раніше. В селі діяло Братство тверезості яке нараховувало 1012 осіб.