ДРАГАНІВКА. ЦЕРКВА Святої Трійці (1832р.)/(2011).

Тернопільська область. Тернопільський р-н.

     Церква Святої Трійці в селі Драганівка знаходиться в центрі села на пагорбі. Зведено храм в 1832 році греко-католицькою громадою села. На час побудови церкви священником храму був Василь Охримович, а далі аж до 1939 року; Гілярій Глинський, Іван Бородієвич, Костянтин Весна.

Відомо також, що в 20-х роках в Драганівку, до отця Весни часто приїздив семінарист Йосиф Сліпий, майбутній патріарх УГКЦ. Корені їхньої дружби сягають 1914 року, коли молоде подружжя Веснів тимчасово проживало в селі Заздрість у будинку Дичковських (Сліпих). Йосиф Сліпий, який в той час закінчив Тернопільську гімназію, готувався до вступу у Львівську духовну семінарію.

В Драганівці релігійні громади греко-католиків та римо-католиків жили мирно у взаєморозумінні. За весь час існування тут польської більшості населення не було ні одного конфлікту між релігійними громадами. Такому зразковому спів існуванню сприяв місцевий поміщик граф Гараніх.

ДРАГАНІВКА.

      Дранівка – село в Тернопільському районі, Тернопільської області. Розташоване на річці Руда. Населення в 2003 році складало 905 осіб. Перша писемна згадка відновиться до 1729 року. У Драганівці, в свій час, неодноразово перебував Патріарх УГКЦ Йосиф Сліпий. Село Драганівка здавна було польською колонією, тому поляки були переважною більшістю населення села, особливо після 1921 року, з приходом польського уряду.