ЯРОСЛАВИЧІ. ЦЕРКВА (КОСТЕЛ) Пресвятої Трійці (1925/1946р.р.) (2011).

Тернопільська обл. Зборівський р-н.

      В центрі села Ярославичі, на пригірку, стоїть церква Пресвятої Трійці. Одразу вразили незвичні архітектурні форми, зовсім не характерні для православної церкви, хоча храм і має характерний одноверхий купол. Так воно і є, це костел і був він побудований в Ярославичах в 1925 році. 

      В 1946 році костел став церквою та був частково перебудований. Під час перебудови, шатрова вежа була розібрана, та перебудована у притвір. Над покрівлею храму добудували православний купол. Та головні архітектурні форми костелу, арочні неоготичні вікна, вказують на те, що це колись був костел.

Але нехай у такий дещо не традиційний спосіб, храм зберігся і виконує свою християнську роботу. Буде стояти доглянутий і ошатний ще не одне століття, слугуючи Християнській вірі.

ЯРОСЛАВИЧІ.

      Ярославичі – село в Зборівському районі Тернопільської області. Розташоване на річці Стрипа. Населення сладало 244 особи в 2007 році. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1442 року. 30 червня 1941 року в селі відбулося масове зібрання з нагоди Акту проголошення Української Держави у Львові.