ТРОСТЯНЕЦЬ. ЦЕРКВА-КОСТЕЛ. Святої Параскеви. (.......)/(2011).

Тернопільська обл. Зборівський р-н.

       Костел-церква знаходиться в центрі села Тростянець, поруч з дорогою. Споруджений в класичному готичному стилі.  Коли побудований, дізнатися не вдалося. Зараз костел є церквою Святої Параскеви і належить греко-католицькій громаді села.

В 1944 році артилерією було зруйновано церкву Святої Параскеви, під куполом якої знаходився німецький спостережний пункт. Після війни, за наказом голови колгоспу храм було розібрано на будівельні матеріали.

Тому в 1950 році церкву перенесли в костел. Було частково розібрано шатрову вежу, та перекрито дах. Та інші готичні елементи архітектури збереглися.

ТРОСТЯНЕЦЬ.

      Тростяне́ць — село в Зборівському районі Тернопільської області. Розташоване на річці Смолянка. Населення села складало - 251 осіб в 2007 році. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1437 року. В 1941 році поблизу Тростянця нацисти розстріляли 202 полонених воїнів Красної армії. Вони поховані в братській могилі,що розташована біля перехрестя доріг Залізці–Зборів–Тростянець, В 1948 році, на місці поховання, споруджено обеліск.