ПІДГАЙЧИКИ.  Костел/Церка Воздвиження Чесного Хреста (1810р./1910р.) /(2011).

Тернопільльська обл. Теребовлянський район.

Майже в центрі села Підгайчики стоїть ця направду дуже красива будова. Тільки як її назвати? Почнемо з загально прийнятного – храм. В 1810 році його збудували як костел.  А от з 1910 року храм став церквою Воздвиження Чесного Хреста.

Ось чому в деяких довідниках написано, що костел не зберігся. Зберігся та ще як, у всій своїх красі. Напевно в великій мірі, через те, що став церквою. Хоча це не завадило його величній красі. Тесаний камінь, вишукані колони, красиві вікна та вітражі, справді величний та красивий храм. Можливо дещо не дуже привабливо виглядає купол, насправді раніше це була класична шатрова костельна вежа.

Англіканська церква
Англіканська церква

От тільки ніяк не можна позбутися відчуття, що десь вже були такі готичні, пишні та величні архітектурні форми. О, так це дуже нагадує англіканські храми !!!    

ПІДГАЙЧИКИ

      Підга́йчики — село Теребовлянського району Тернопільської області. Перша писемна згадка про село відноситься до 1508 року. Розташоване в долині річки Серет. До 1940 року село називалося Підгайчики Юстинові. Населення в 2007 році складало 904 особи. Поблизу села виявлено археологічні пам'ятки, трипілської і давньоруської культур.  Знайдено римські монети.