ДИБЩЕ. ЦЕРКВА (костел) святої Мучениці Параскеви П'ятниці. (1873р.)./(2012).

Тернопільська обл. Козівський р-н.

В центрі села Дибще, на підвищенні біля дороги, стоїть мурована з цегли церква святої Мучениці Параскеви Пятниці. Церкву не легко відшукати, вона заховалася в стороні від центральної дороги серед дерев. Храм було зведена на місці старої деревяної церкви у 1873 році.

За церквою, при дорозі, стоїть дерев’яна дзвіниця, що напевно зберезлалася від часу побудови храму. При вході у двір церкви зведено нову муровану арочну дзвіницю на три дзвони. За архітектурою церква не походить на православні українські храми, скоріше храм будувався як костел, про що свідчать готичні вікна та характерні для костелів форми даху.

Церква належить греко-католицькій парафії села Дибще. До 2007 року до цієї парафії належало село Комарівка, Бережанський району. У часи радянського союзу тут підпільно бували отці Вороновські і проводили службу.

Коло церки знаходяться дві могили німецьких солдатів, що загинули в час Другій світовій війні. Неподалік знаходиться також поховання шістнадцяти Українських січових стрільців, що загинули в 1914-1918 роках.

ДИБЩЕ

      Ди́бще — село в Козівському районі, Тернопільської області. Перша писемна згадка про село відновиться до 1447 року. Населення 839 особи в 2003 році. Діяли товариства «Просвіта» від 1907 року, «Рідна школа», «Сокіл».