ФРАГА. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА Перенесення мощів св'ятого Миколая (1933р.)/(2012).

Івано-Франківська обл. обл. Рогатинський р-н.

    Неподалік від дороги, в затишному місці села Фрага, стоїть деревяна церква Перенесення мощів святого Миколая. Церква збудована в 1933 році. Храм пятидільний, складається з бабинця, нави, вівтарної та двох прибудов до нави з лівої та правої сторін.

Кожен зруб храму переходить у верхній частині в куполи, на вершині яких знаходяться хрести. Купол нави найбільший та найвищий. По всьому периметру храму облаштоване піддашшя. Піддашшя та куполи оббиті бляхою. Церква збудована греко-католицькою громадою села. В храмі знаходиться чудотворна ікона Пресвятої Богородиці написана на полотні.  Ікона дивом уціліла під час пожежі в старій деревяній церкві (збудованій в 1573 році).

Коли пішов розголос про чудотворні властивості ікони її в 1732 році було забрано з каплиці в селі. На початку ХХ століття, у 1904 році, ікона повернулася разом із монахами бернардинами до Фраги. Під час Другої світової війни монастир і костел бернандинів були повністю зруйновані та ікона Пресвятої Богородиці знову чудом вціліла. 

Знайшли її в руїнах костелу зовсім непошкодженою. 28 серпня 1944 року реліквія повернулася в храм Перенесення мощів святого Миколая. Ікона і далі творить чудо, особливу опіку святого образу відчувають молоді сім′ї. До ікони і зараз йдуть тисячі людей з вірою що Богородиця допоможе та наставить на путь істинний.

ФРАГА

     Фрага (Ягодівка)— село в Рогатинському районі Івано-Франківської області . Село згадують у «Кресовій книзі справедливих» на сторінці 183. Засноване в 1460 році. До 1541 року було містечком. З 1948 року по 1993 рік село називалося Ягодівка. Населення в 2001 році складало 651 осіб.