УСТЕЧКО. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА святого Михаїла (1862р.)/(2012).

Тернопільська обл. Кременецький р-н.

      Майже в центрі села Устечко, на пагорбі, що нависає над селом, височить деревяна церква святого Михаїла

Споруджено храм у 1862 році, майстром Григорієм Герасимлюком на пожертви прихожан та Анрія Шведа.
На подвір’ї храму знаходиться дерев’яна двоярусна дзвіниця зведена в 1744 році. Рік побудови дзвіниці дає можливість припустити, що церква на цьому місці була в селі і раніше. Храм не великий за розмірами тридільний і складається з бабинця, нави, та вівтаря.

До бабинця прилягає притвіт з фронтальним та боковим входом. Форма храму прямокутна. Нава має також окремі двері у боковій стіні. Нава вища за бабинець та вівтар і завершується позолоченим куполом з хрестом. Храм однокупольний пофарбований у зелений колір. Подвіря церкви обгороджене невисоким камяним муром пофарбованим у коричневі та жовті кольори.

З пагорба на якому стоїть церква добре видно частину села, що розкинулося в долині річки Горинь. На подвірї церкви знаходиться і будинок священика. Над головним входом у храм висить дошка з памятним написом, який гласить:

« Сіа Михайловскаа Церковъ построєна въ 1862 году Стараніємъ и иждивеніємъ крестианами общего прихода и пособіємъ Андреа Шведа. Осващена в октабре того же года. Рукоделъникъ крестъанин с. Устечка Григорій Герасимлюкъ

УСТЕЧКО.

      Усте́чко село в Кременецькому районі, Тернопільськоїобласті. Розташоване на річці Горинь. Населення села в 2007 році складало: 566 осіб. Перша писемна згадка відноситься до 1430 року. В 1649 році в селі Устечко перебували козацькі загони Івана Богуна.