СТАРИЙ ОЛЕКСИНЕЦЬ. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА святого апостола Андрія Первозваного. (1939р.)/(2012).

Тернопільська обл. Кременецький р-н.

       Не подалік від мурованої церкви (костелу) святого Андрія Первозванного села Старий Олексинець, в глибині парку, стоїть деревяна церква святого апостола Андрія Первозваного. Споруджено церкву в 1939 році.

Невелика за розмірами тридільна церква має свою історію, яку розповіла нам пані Ганна, доброзичлива мешканка села. Коли в 1939 році, за зміну полякам прийшли комуністи, вони заборонили Богослужіння в мурованій церкві (костелі). Тоді, не зважаючи на погрози комуністичної влади, громада села зібрала гроші і звела цю деревяну церкву.

Поблизу, на мурованому фунтдаменті, звели дзвіницю. Так в селі, з 1992 року стало дві церкви святого апостола Андрія Первозваного. Храм хоч і невеликий за розмірами, та не має точно витриманих архітектурних елементів православного храму, але доглянутий і красивий, миротворний і привабливий. До церкви веде алея з квітковим клумбами. Навколо храму чистота та порядок.           

СТАРИЙ ОЛЕКСИНЕЦЬ.

      Стари́й Оле́ксинець — село в Кременецькому районі, Тернопільської області. Населення складало 942 особи в 2007 році. Поблизу села виявлено археологічні пам'ятки раньозалізної доби та давньоруської культури. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1430 року. Наприкінці ХІХ століття (під час російської окупації) Старий Олексинець був центром волості. В 1920—1939 роках ( під час повернення польської окупаційної влади) містечко було центром Староолексинецької ґміни, Кременецького повіту.