СОКОЛІВКА (СЕНЯВА). ДЕРЕВЯНА ЦЕРКВА .Святого Миколая.(1924)/(2012).

Жидачівський р-н. Львівська обл.

     Деревяна церква Святого Миколая в селі Соколівка знаходиться в центрі села, поруч дороги. От час побудови храму вияснити не вдалося, за одними джерелами церква зведена в XVIII столітті, за іншими у 1924 році. Що церква деревяна можна здогадатися звернувши увагу на нижню частину стін храму, основна частина церкви покрита бляхою пофарбованою у блакитний колір.

Церква побудована за класичними канонами православних та греко-католицьких деревяних храмів: тридільна, складається з бабинця, нави та вівтаря. Наву вінчає восьмигранний позолочений купол з хрестом. Храм хрестоподібний у плані. Церква доглянута, подвіря охайне та прибране. Поруч з церквою стоїть деревяна дзвіниця у три яруси, та знову ж таки, дерево замуроване у бляху. Церква належить греко-католицькій парафії села. В 2011 році розпочалася реставрація церкви. Баню над навою покрили золотом, бляху замінюють на дерево. Церква приймає свій «природний» автентичний вигляд.

СОКОЛІВКА (СЕНЯВА).

     Соколі́вка ( Сенява) село в Жидачівському районі, Львівської області. Населення становить 100 осіб. Перша письмова згадка про поселення датується 1389 роком. Коли село, а на той час містечко, стало власністю Синівських, його перейменували на Сеняву. Але назва не прижилася, хоч присілок Соколівки дотепер називається Сенів. З половини XVI і до початку XIX ст. Сенява-Соколівка мала статус міста.