РОЗГАДІВ. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА Святої Параскевії (1696р.)/(2010).

                          Тернопільська обл. Зборівський р-н.

     Дерев'яна церква Святої Параскевії в селі Розгадів стоїть біля дороги з Поморян до Бережан, на пагорбі.  Побудована в 1696 році.  Перебудована та відновлена в 1911 році. Храм зразок традиційної православної архітектури українських дерев'яних тридільних храмів. Бабинець, нава та вівтар у верхній частині переходять у восьмигранні надбудови з красивими арочними вікнами, що завершуються восьмигранними куполами, які вінчають хрести. До бабинця прибудовано притвір. Церква по периметру оперізана піддашшям на рівень другого ярусу. Неймовірно красиво-величний храм на вишуканому місці.

Такою (на фото зліва) церква була до осені 2010 року. Видно знаходиться вона в господарських руках. Восени дерев'яні стіни храму полакували. В селі також встановлено пам'ятник Роману Купчинському (1894-1976 р.р.) - журналісту, поету, прозаїку, композитору, Січовому стрільцю. Був він сином місцевого священника. Пам'ятник виконав скульптор П.Кулик в 1994 році. В селі знаходиться садиба батьків Р.Купчинського.

           РОЗГАДІВ.

      Розгадів — село в Зборівському районі Тернопільської області. Розташоване на річці Золота Липа, на заході району. До Розгадіва приєднано хутори Вербів, Гузова та Липина.

Населення в 2007 році складало 435 осіб. Перша згадка про поселення датується 1494 роком.