РАКОВЕЦЬ. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА святої Трійці. (1870 р.)/(2012).

Тернопільська обл. Збаразький р-н.

     Камяна церква знаходиться в центральній частині села Раковець, а от деревяну церкву довелося пошукати довше. Вона знаходиться за кілометр від центру села, по поганенькій дорогі серед дерев, на пагорбі у тій частині села, яке колись було Старим Раковцем.

Дерев’яна церква святої Трійці споруджена в 1870 році. Досить великих та ошатних розмірів, вичурна, пишна, пофарбована як і переважна кількість дерев’яних храмів на Волині, у блакитний колір. Тридільна в плані, має незвичні для православних храмів Поділля та Галичини архітектурні форми.

Шатрова вежа над притвором, шатровий купол над навою, скоріше нагадує церкви десь в Московії. Будувалася вона в час коли Волинь була окупована Московською імперією, тому і не дивно, що храм нагадує церкви споруджені в Росії за планом придворного російського архітектора Константіна Андрєєвіча Тона. Подвіря церкви обнесене деревяним парканом. За парканом, з лівої сторони від церкви, серед дерев закинутий старий цвинтар. З пагорба відкривається вид на частину села, та навколишні поля.

РАКОВЕЦЬ.

      Ракове́ць — село в Збаразькому районі, Тернопільської області. Розташоване на річці Ялинка. Перша писемна згадка про село відноситься до 1463 року. До 1964 року село називалося Вели́кий Ракове́ць. Утворене шляхом злиттям двох сіл: Великий Раковець і Малий Раковець. Населення складало -750 осіб в 2007 році. Поблизу Раковця виявлено археологічні пам'ятки культури кулястих амфор і черняхівської культури.