ПЛІХІВ. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА Чесного Хреста. (1742р.)/(2011).

Тернопільська обл. Бережанський район.

 Деревяна церква хатнього типу Чесного Хреста в селі Пліхів збудована в 1742 році. Знаходиться на високому пагорбі, над селом. Пагорб засаджений соснами. Зараз церква знаходиться за декілька метрів від початкового місця розташування старого храму. На місці де раніше стояв храм проглядається невисокий пагорб. Церква тридільна. Наву вінчає шатровий дах та невеликий купол з хрестом.

Під час реставрації стіни храму були оббиті новим дерев’яними рейками, які не зіпсували вигляд церкви. Також було замінено покрівлю. А от дзвіниця храму зберегла свій первісний вигляд. В наступному, 2012 році, планується відновлення та реставрація внутрішніх приміщень храму.

ПЛІХІВ.

     Плі́хів — село в Бережанському районі Тернопільської області. Розташоване на річці Золота Липа. Населення в 2007 році складало -124 особи. В селі народився справжній патріот України, художник, твори якого є українськими за характером- Мороз Михайло Ількович (1904-1992 р.р.). Твори художника прикрашають резиденції президента США, канцлера Баварії, прем’єр-міністра Канади, Кардинальську Палату в Ватикані. В Україні його творча спадщина маловідома.