ПЛОТИЧА. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА Вознесіння Господнього (XVIIст.)/(2012).

Тернопільська обл. Козівський р-н.

      Біля головної дороги, посеред села Плотича, стоїть дерев'яна церква Воскресіння Господнього. Храм зведено в XVII столітті. В якому році - не відомо. 

Церква хатнього типу, одноверха. Зведена традиційно для дерев'яних храмів і складається з бабинця, нави, та вівтаря. Над навою знаходиться купол увінчаний хрестом. Хрест знаходиться також над бабинцем та вівтарною. До вівтарної, з лівої сторони, прибудоване додаткове приміщення. На подвір'ї знаходиться фігура Божої Матері. Поруч височить нова мурована дзвіниця.  

Нічого більшого про церкву вивідати не вдалося, хоча за свою двохсотлітню історія вона могла б багато чого розповісти.

Вхід в церкву облаштований незвично, у боковій стіні бабинця. Подвір'я церкви охайне та доглянуте, обнесене залізним парканом.

ПЛОТИЧА

     Плоти́ча - село в Козівському районі Тернопільської області. Розташоване на річці Стрипа. Населення села в 2007 році складало -533 особи. На околицях є гідрологічна пам'ятка природи — Плотицьке джерело, а також штучне озеро. Поблизу села виявлено археологічні пам'ятки давньоруської культури. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1456 року як Велика Плотича.