ОЧЕРЕТНЕ. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА Різдва Пресвятої Богородиці. (1912р.)/(2012).

Тернопільська обл. Кременецький р-н.

      На пагорбі над селом Очеретне, на правому березі річки Добринь, серед високих дерев височить велика деревяна церква Різдва Пресвятої Богородиці.

Відомо, що церква Різдва Богородиці була в селі раніше в 1784 році. Вірогідно, що на її місці в 1912 році спорудили нову церкву. В той час село Свинюхи (Очеретне) знаходилося в складі Московської імперією. Існував указ царя, про те, що всі церкви, які будувалися на окупованих територіях, мали мати єдиний архітектурний взірець взятий з території російської імперії, по типовому проекту архітектора Тона.

Тому всі храми, які збудовані на території в той час Волині, мають однакову форму не притаманну класичним дерев’яним українським храмам, де замість купола храми завершуються шатром, а сама церква має незвичні загострені прямокутні форми. Незвично виглядає і дзвіниця надбудована над притвором з шатровим закінченням. Церква має досить великі розміри, яскравий колір стін, висока і примітна.

Поруч з храмом знаходиться хата, в якій проживав священник. Зараз в будинку знаходиться музей. На дошці біля входу читаємо:«Музей-садиба. Нарушевича Сергія Іадоровича настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці. с.Очеретне. 1922-1983рр.»   

ОЧЕРЕТНЕ.

      Очере́тне — село в Кременецькому районі, Тернопільської області. Розташоване на річці Добринь, на півдні району. Перша писемна згадка відноситься до 1508 року.В 1630 році згадується як село Свинюхи. В1946 році перейменовано в Очеретне. Населення в 2001 році складало 456 осіб. Поблизу села виявлено археологічні пам'ятки черняхівської культури.