НОВИЙ ОЛЕКСИНЕЦЬ. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА Воздвиження Чесного Хреста (1846 р.)/(2012).

Тернопільська обл. Кременецький р-н.

      В центрі села Новий Олексинець, біля дороги, розташована деревяна церква Возвиження Чесного Хреста. Храм споруджено в 1846 році на фундаменті старої церкви. 

Церква тридільна деревяна, однокупольна, має всі необхідні частини класичної православної церкви (бабинець, наву, вівтар). До бабинця прибудовано притвір. Притвір виходить до дороги. Вівтарем храм орієнтований на схід.

До нави примикають з обох сторін прибудови. В прибудові до нави (з правої сторони) є ще один вхід. Архітектура храму відповідає волинським традиціям побудови дерев’яних церков. Неподалік храму розташована дерев’яна дзвіниця. Храм належить Українській православній церкві Київського патріархату. Поруч з дерев'яною церквою зведено новий кам’яний храм.

НОВИЙ ОЛЕКСИНЕЦЬ.

        Нови́й Оле́ксинець — село в Кременецькому районі,Тернопільської області. Населення в 2001 році складало 628 осіб. Перша писемна згадка про село відновиться до 1568 року, як власність А.Вишневецького. В ті часи носило назву Андріїв та в 1568 році набуло статус локального  магдебурзького права та отримало міську печатку. Містечко мало право на дві ярмарки в рік. Після 1570 року містечко було перейменовано в Олексинець. До 1914 року у Новому Олексинці знаходилась митниця на московсько-австрійському кордоні, розміщувалася прикордонна застава. Під час Першої світової війни село сильно постраждало від артобстрілу.