НАДРІЧНЕ. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА Святого Миколая (1777р.)/(2012).

Тернопільська обл. Бережанський р-н.

     В стороні від головної дороги, на правому березі річки Золота Липа, на пагорбі, стоїть дереяна церква Cвятого Миколая. Збудовано храм в 1777 році. 

     Потрапив храм у Надрічне з Рогатина (містечко неподалік у Івано-Франківській області). За словами служителя церкви, везли розібрану церкву волами у Львівську область. Дорога пролягала через Надрічне. В Надрічному, на пагорбі, воли зупинилися і не зрушили з місця не зважаючи ні на що. Що це???? Пророчий знак !!!

І церкву було вирішено залишити в Надрічному і поставити на пагорбі де зупинилися воли. На цьому місці храм стоїть і зараз. Купол церкви з часом оббили бляхою, а от стіни дерев’яні в доброму стані і нині, та ще й не пофарбовані, що додає храму ще кращого та ошатнішого вигляду. Піддашшя церкви, на жаль, також оббиті бляхою. Поруч з церквою розмістилася дерев’яна дзвіниця, вишукано-класичної форми. Шатровий верх дзвіниці також закутий у бляху. Позаду церкви, вище на пагорбі, знаходиться цвинтар з давніми могилами.

У 2000 році поблизу дерев’яної церкви споруджено нову кам’яну церкву Святого Йосафата. Церква значно більша за розмірами від деревяного храму, класична за архітектурою. На храмі встановлено пам'яну дошку з таким написом:

«Митрополит Спиридон Литвинович. (06.12.1810-04.12.1869). Уроденець с. Дрищів (з 1946р. Надрічне). Ініціатор канонізації св. Йосифата. Встановлено з нагоди 200р. з дня народження».

НАДРІЧНЕ.

      Надрі́чне — село в Бережанському районі, Тернопільської області. До 1946 року називалося Дрищів.  Розташоване на берегах річки Золота Липа. Населення складало 786 осіб в 2003 році. Перша писемна згадка відноситься до 1420 року, село згадане як власність Я.Лабонти, та з приводу надання містечку магдебурзького права.