МИШКІВЦІ. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА  Різдва Пресвятої Богородиці (1905р.)/(2012).

Тернопільська обл. Збаразький р-н.

      В центрі села Мишківці, на перетині трьох доріг, серед дерев стоїть деревяна церква Різдва Пресвятої Богородиці. Споруджено церкву в 1905 році.

Невелика за розмірами, тридільна, прямокутна в плані, пофарбована у блакитний колір. До бабинця прибудований притвір, який завершується шатровою дзвіницею не традиційною для православних українських храмів. Нава також завершується восьмикутним шартом, над яким височить невеликий традиційний правосланий купол з хрестом.

Храм оббитий вагонкою, яка додала храму "сучасного модернового" вигляду, але аж ніяк не автентичності та краси. Подвір’я храму обнесене залізною огорожею, та засаджене деревами. Не великі, але гармонійні розміри церкви, та дерева на подвір’ї додають місцю де стоїть церква, урочистості та привітності. Храм належить до Української Православної Церкви, Київського патріархату, Тернопільської епархії.  

04 листопада 2012 року, на запрошення настоятеля храму протеієрея Петра Кота, парафію Різдва Пресвятої Богородиці в селі Мишківці відвідав архієпископ Тернопільський, Кременецький та Бучацький Нестор. Під час візиту Нестор освятив внутрішні розписи церкви, очолив Богослужіння, та виголосив святкову проповідь.

МИШКІВЦІ.

         Ми́шківці - село в Збаразькому районі, Тернопільської області. Розташоване на річці Горинь. Населення в 2001 році становило: 327 осіб.