МАХНІВЦІ. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА  Кузьми та Дем'яна (1697р.)/(2010).

Львівська обл. Золочівський р-н.

      Дерев’яна церква Кузьми і Дем'яна в Махнівцях побудована в 1697 році. Стоїть при в’їзді в село, до храму веде охайна ялинова алея. Церква в плані хрестоподібна. Куполи храму оббиті білою бляхою. Вівтар храму завершений восьмигранним куполом. Нава також завершена куполом, а бокові крила і бабинець покриті тригранними дахами, гребені яких прикрашають маленькі куполи.

Біля церкви знаходиться дерев’яна надбрамна дзвіниця. Все, крім дзвонів, з дерева. Збереглася навіть покрівля виконана з дощечок (гонт). В деяких місцях покрівля вже зіпсована, але дзвіниця в доброму стані, справжній витвір мистецтва. Дзвіниця по віку старша за церкву.

    Стіни храму пофарбовані в зелений колір. У верхній частині, прорізані парні високі вікна. В XVIII столітті церкву розширили і відреставрували. До 1939 року церквою опікувався граф Потоцький на ймення Юрій, що мешкав в Поморянах. В 1970 році церкву знову реставрували. Над вхідними дверима в храм вирізана дата побудови церкви (1697р.). На зрубах церкви збереглися розписи з XVIII ст.

В церкві знаходиться величний чотириметровий різьблений вівтар, виконаний Йовою Кондзелевичем, видатним галицьким іконописцем в 1720-22 роках. Різбленя виконав Іван Карпович. Вівтар замовив Луцький єпископ Йосип Виговський, онук гетьмана України Івана Виговського.

                                                    МАХНІВЦІ.

      Махнівці - село в Золочівському районі, Львівської області. Засноване в 1697 році. Населення села складало в 2007 році - 188 осіб. Затишне і маленьке село з промовистою назвою.