ВІСТРЯ.ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА Пресвятої Богородиці (1873р.)/(2012).

Тернопільська обл. Монастириський р-н.

   Деревяний храм Пресвятої Богородиці в селі Вістря знайти не легко. При вїзді в село, за новою церквою, потрібно звернути вправо і камянистою дорогою, що пролягає пагорбом серед дерев їхати до тих пір, поки попереду, серед дерев не з'явиться храм.

Деревяна церква Пресвятої Богородиці стоїть на схилі пагорба, що спадає в долину річки Дністер. Збудована церква в 1873 році. Є вона класично тридільною і складається з бабинця, нави та вівтаря. По периметру храм оперізує піддашшя, що захищає нижню частину храму від дощу та снігу.

А от купол на храмі один і височить він над навою. Входи в храм два. Один зі сторони бабинця, а другий знаходиться у наві. Верхня частина храму піддавалася ремонту і втратила свій первісний  вигляд.

Поблизу храму знаходиться дерев’яна дзвіниця.

      З пагорба, де стоїть церква, відкривається красивий краєвид на село та річку Дністер.

ВІСТРЯ.

    Ві́стря - село Монастириського району, Тернопільської області. Розташоване на річці Дністер, на півдні району у мальовничому річковому каньйоні. Населення в 2003 році складало -1066 осіб. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1754 року. Село розташоване на березі річки, тому не раз потерпало від повеней.