ВОЛИЦЯ. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА Святої Анни. (1750р.)/(2012).

Тернопільська область. Гусятинський район.

   В невеличкому селі Волиця, на шляху з Тернополя до Сатанова, недалеко від дороги, в непримітному місці стоїть деревяна церква Святої Анни ( інша назва: Аннозачатьєвська ). Храм було споруджено в ХVІ столітті (за даними реєстру памяток), у інших джерелах згадується 1750 рік.

Церква є памяткою національного значення і відноситься до деревяних храмів хатнього типу подільської школи. Та деревяною назвати її можна лише з великим припущенням. З дерев’яних архітектурних елементів залишився лише гонтовий дах. Розміри та архітектурні частини храму суттєво не змінилися з часу зведення. Отже, можна припустити що, дерев’яні стіни було обкладено ззовні каменем, а потім, з середини, дерев'яні стіни розібрали.

Також, в той час, було прибудовано камяний бабинець, та додаткове приміщення до вівтаря. Церква класична, тридільна, складається з бабинця, нави та вівтаря. Бабинець не має вікон. Наву вінчає невеликий купол з хрестом. Як виглядала церква у середині 80-х років можна побачити на фото зробленим Дмитром Малаковим. На подвірї церкви стоїть деревяна дзвіниця.

Споруда проста квадратна у плані, з шатровим дахом покритим також гонтом. Під дахом дзвіниці - великий дзвін з написом: "Жертвою емігрантів в Америці з Волиці…( далі призвіща людей чиїм коштом зведено храм), 1926 р." Наступним разом опублікую прізвища цих людей. Зветься дзвін "Володимир Великий".

ВОЛИЦЯ

      Во́лиця — село в Гусятинському районі, Тернопільської області. Розташоване на березі річки Збруч, на північному сході району. Населення складало 285 осіб у 2003 році.