ВИШНІВЕЦЬ.ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА Архистратига Михаїла (1726р.)/(2012).

Тенопільська обл. Збаразький р-н.

       Неподалік закинутого костелу в Вишнівці (Старий Вишнівець) знаходиться деревяна церква Архистратига Михаїла. Споруджено церкву в 1726 році.

Після побудови церква мала традиційні для українських православних храмів архітектурні форми. Та в 1768 році, під час окупації Волині московитами, храм перебудували, після чого він частково втратив традиційні архітектурні форми українських православних храмів.

В 1840 році відбулася чергова перебудова яка остаточно перетворила храм на типову церкву московського патріархального стилю, характерного для Волині та Наддніпрянщини. Над бабинцем здійнялася традиційна для московських патріархальних храмів шатрова вежа. Всі складові частини церкви: бабинець, нава, вівтар мають прямокутну форму та увінчані малими куполами.

Над боковими прибудовами нави височать малі восьмигранні куполи. Великий купол здійнявся над навою і вінчається хрестом. Церква доглянута та охайна, невелика за розміром, але виглядає велично та урочисто. На подвірї храму (2012 рік) ведуться роботи по благоустрою території. 

ВИШНІВЕЦЬ.