ВИСІЧКА. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА Святого Миколая (1763р.)/(2011).

Тернопільська обл. Борщівський р-н.

     Деревяна церква Святого Миколая в селі Висічка побудована в 1763 році. Належить до зразків пам'яток дерев’яної архітектури подільської школи. Церква тридільна однокупольна не велика за розмірами.

На місці дерев’яного бабинця, в 1954 році, було збудовано кам’яний бабинець більшого розміру, який зовсім не вписується в класичні форми храму та псує його зовнішній вигляд. На мурованій стіні бабинця стоїть дата 1954 рік, час перебудови. Вхід у храм, після перебудови, обладнали збоку бабинця. Нава квадратної форми закінчується восьмигранним куполом, увінчаним невеликим куполом з хрестом.

Вівтар також квадратної форми. Дерево видно лише в нижніх зрубах, все інше обшите бляхою. По периметру на висоті 1,5 метри, храм обнесено піддашшям для захисту нижньої частини споруди від дощу та снігу. Дерев’яна дзвіниця (про це можна лише здогадуватися) також обшита бляхою. До вівтаря прибудовано ще одну кам’яну кімнату для священника. Храм і подвір’я церкви доглянуті та охайні.

Поруч з церквою стоїть мурований з каменю костел-каплиця, споруджений в XIX столітті. Два християнських храми мирно стоять поруч вже більше ста років. Один пропадає, інший доглядається. громадою.

 

ВИСІЧКА.

      Висічка — село в Борщівському районі, Тернопільської області. Населення складає 600 чоловік. Розташоване на північному заході району над річкою Нічлава. На території села виявлено давньоруське городище.