БІЩЕ. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА Святих Бориса Та Гліба. (1927р.)/(2011).

Тернопільська обл. Бережанський р-н.

     На пагорбі, що нависає над селом Біще, стоїть деревяна церква Святих мучеників Бориса та Гліба. Дорога до храму круто піднімається угору. Зате храм видно з усіх кінців села.

Церква споруджена у 1927 році, та належить до класичних храмів хатнього типу. В середенині храм поділений на традиційні частини: бабінець, наву та вівтар. Вхід розташований з північної сторони. Нава більшого розміру розширена з обох сторін. Наву вінчає невеликий купол з хрестом.

Хрести височать і над іншими частинами церкви. Храм досить скромний за розмірами та архітектурою. Недалеко від церкви знаходиться деревяна дзвіниця. Церква названа на честь Бориса та Гліба, молодших синів князя Володимира Святославовича, одних з перших святих канонізованих руською православною церквою.

Брати, згідно літопису, незабаром після смерті їхнього батька у 1015 році, були вбиті старшим братом Святополком. Перенесення мощів Бориса та Гліба до нового храму в 1072 році у Вишгороді вважається остаточним моментом їхньої канонізації. Церква доглянута та охайна.

Поруч деревяного храму, зведено новий камяний храм Бориса та Гліба. Будівництво було завершене в 1996 році. Храм має три куполи, кожен з яких вінчає хрест. Поруч зведено камяну дзвіницю.

БІЩЕ.

      Біще — село Бережанського району Тернопільської області. Розташоване над правим рукавом річки Золотої Липи, що випливає з Гологірської височини. Біще в давнину було укріпленим городом.  І зараз можна побачити штучно насипані оборонні вали. Перша писемна згадка про поселення відноситься до  1339 року. В 1417 році тут побував король Владислав ІІ Ягайло.