БУТИН. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА святого Миколая. (1880р.)/(2012).

Тернопільська обл. Збаразький р-н.

      На пагорбі, серед дерев, в селі Бутин, височить деревяна церква святого Миколая. Збудовано церкву в 1880 році.

Церква ніяк не вкладається в традиційні архітектурні канони української православної церкви. Враження таке, що церкву добудовували, додаючи до бабинця нові приміщення. Якщо не враховувати прибудови до бабинця з шатровим закінченням, то церква класично тридільна і складається:з бабінця, нави, та вівтаря. Нава завершується восьмигранним куполом з хрестом, та має окремий вхід у боковій прибудові.

А от притвір, що примикає до бабинця, має шатрове завершення та ще додаткові бокові приміщення з трьох сторін. Вхід в храм виглядає як веранда та завершується маленьким куполом з хрестом. Бокові приміщення нави також завершуються маленькими куполами з хрестом. Храм, традиційно для Волині пофарбовано у яскраві блакитні та жовті кольори. 

Не зважаючи на не традиційну багатоскладову архітектуру церква має охайний та красивий, дещо не звичний вигляд. До храмового подвіря ведуть сходи з перилами, а далі красиві арочні ворота. Подвіря доглянуте, викладене бруківкою. Неподалік від храму знаходиться будинок, в якому напевно, проживає священник. Але у той час його не було на місці, тому розпитати про історію храму не вдалося. Можливо наступним разом.  

БУТИН.