БЕРИМІВЦІ. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА Святого Євстафія (1909р.)/(2012).

Тернопільська область. Зборівський район.

     Назва села “Беримівці” за переказами походить з часів монголо-татарських нападів. При одному з набігів у матері відібрали дитину, мати захищала її до останку. Побиваючись за дитиною, вона бігла за татарином і благала не розлучати їх, промовляючи «бери мене» – від чого і пішла назва села. За іншою версією, колись в селі були млини і за роботу в млинах брали «мірку».

В 1880 році в селі проживало 270 греко-католиків, 38 римо-католиків та 20 євреїв. Всього разом 328 осіб. В 1909 році греко-католицька громада побудували дерев'яну церкву святого Великомученика Євстафія, якою завідував парох села Кудринці, отець Іларіон Медицький. На той час було в селі 560 греко-католиків. В час першої світової війни церква була знищена. Відбудували церкву в 1924 році. В 1950 році радянська влада закрила церкву. Богослужіння в ній відновились лише у 1975 році. Священик Я. Яроцький приїздив на службу із  села Ярославичі.

 

(За матеріалами книги "Зборівщина: історія і сьогодення: Історико-краєзнавчий нарис / укл. М.Б.Бігус. - Тернопіль: Воля, 2008 - 480).

       Святий великомученик Євстафій, на честь якого освячено храм, до хрещення носив ім'я Плакида. Він був воєначальником за часів римських імператорів Тита і Траяна ( І-ІІ століття нашої ери.). За переказами, Євстафій прийняв християнство після того, як на полюванні, серед рогів переслідуваного ним оленя, з'явився перед ним образ розп'ятого Спасителя, який сказав йому: "Навіщо гониш ти Мене, Плакидо?" "Хто Ти, Господи, який говорив зі мною?" - в страху запитав Плакида. І почув у відповідь: "Я - Ісус Христос, Бог, що втілився заради порятунку людей і витерпів добровільні страждання і хресну смерть. Повернувшись додому Євстафій охрестився разом зі своєю дружиною Феопістією і двома синами - Агапітом і Феопістом.

БЕРИМІВЦІ.

      Беримівці - село в Зборівському районі, Тернопільської області. Розташоване на річці Стрипа, Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1532 року. Поблизу Беримівців виявлено археологічні пам'ятки черняхівської та давньоруської культур. Село засноване в 1785 році.