БАКОТИ. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА Собору Пресвятої Богородиці. (1913р.)/(2012).

Тернопільська обл. Кременецький р-н.

     В затишному невеликому селі Бакоти, в мальовничому місці, на пагорбі під горою, серед дерев стоїть деревяна церква Собору Пресвятої Богородиці.

Споруджена церква в 1913 році. Класично тридільна, невелика за розмірами, прямокутна в плані. Над навою височить восьмигранний купол, що закінчується меншим куполом з хрестом. До бабинця прибудовано невеликий притвір. На церковному подвірї, обнесеному залізною огорожею, височить дзвіниця у два яруси з шатровим завершенням.

Церква належить православній громаді села, та відноситься до Тернопільської епархії української православної церкви московського патріархату. Поблизу ліс, в долині низка ставків, красивий пейзаж. Дорога до села Бакоти, що від Вишнівця, так і від Ст. Олексинця погана, розбита і не ремонтована, але красиві краєвиди компенсують подорожні незручності.

     От і все що вдалося взнати про храм у селі Бакоти. Можна лише додати, що село Бакоти це не село Бакота (затоплене в 1981 році при будівництві Дністровської гідровузла), що в Хмельницької області, Кам’янець-Подільського району, де знаходиться печерний монастир XI-XIII століття.

БАКОТИ.

Бако́ти — село в Кременецькому районі, Тернопільської області. Розташоване березі річки Горинь. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1463 року в архіві Сангушків.   До 1703 року належало княжій родині Вишневецьких.