ЯРМОЛИНЦІ. МОНАСТИР (КЛЯШТОР) КОСТЕЛ Домініканців. (1761р.) Церква./(2012).

Хмельницька обл.

      В центральній частині міста Ярмолинці, неподалік костелу святих Апостолів Петра та Павла, за міським ринком, причаївся Костел монастиря (кляштору) Бернандинів.

Кляштор було засновано після запрошення у Ярмолинці монахів бернандинів – обсерванської гілки Францисканів. Гаслом цього ордену було: «Мир та добро». В 1757 році Ярмолинці купив Павло Старинський. Він і заклав в місті костел Петра та Павла та кляштор домініканців. Збудували храм кляштору в 1761 році. По другому поділі Польщі Поділля окупувала Московська імперія.

Після придушення польського повстання проти московських окупантів в 1830-1831 роках, монахи покинули кляштор в Ярмолинцях. Костел монастиря (кляштора) передали Російській православній церкві в 1832 році. Відтоді храм став Свято-Троїцькою церквою. Костел-церква кляштору є історико-архітектурною пам'яткою місцевого значення. Належить храм Російській православній церкві і зараз. 

     В архітектуру будови були внесені зміни: над навою спорудили купол, зовсім недоречний в архітектурному плані, але необхідний атрибут православних храмів. А от шатрова вежа над вхідним порталом, та і вся будова може свідчити про ренесансний стиль будови. До тильної частини була зроблена прибудова, яка напевно стала вівтарем. Чому напевно?. Не вдалося попасти в середину храму, щоб засвідчитись у здогадці.

ЯРМОЛИНЦІ.

     Ярмолинці — місто, центр Ярмолинецького району в Хмельницької області.Населення селища становило 8 914 мешканців в 2001 році. На території міста виявлені поселення трипільської та черняхівських культур. Перша писемна згадка про Ярмолинці датується 1400 роком. В 1445 році місу надано магдебурзьке право. Після другого поділу Польщі в 1793 році, Ярмолинці в складі правобережної України були окуповані Російською імперією.