м. Чортків. Монастир Ордену босих кармелітів Пресвятої Діви Марії з гори Кармель. (1635р.)/(2012).

Тернопільська обл.

      Неподалік від цетральної частини міста Чорткова, в затишному місці, на пагорбі розташований жіночий монастир Ордену Босих Кармелітів. Монашок цього ордену запросив в Чортків граф Станіслав Потоцький в 1635 році. (власник у той час замку і міста).

Орден босих кармелітів Пресвятої Діви Марії з гори Кармель (Палестина), (латиною: Ordo Fratrum Diacalceatorum Beatae Mariae Virginis de Monte Carmelo, OCD) - один з чотирьох жебракуючих католицьких орденів, що відокремився від основної гілки кармелітів в XVI столітті. Кляштор (монастир), що зараз височить на пагорбі, був побудований в другій половині XIX століття.

В комплекс кляштору входять: костел з високою баштою в центральній частині, та двоповерховий корпус келій, який оточує костел квадратом по периметру. Всередині квадрату корпусу келій знаходиться просторий внутрішній двір. У 1930 році за рахунок пожертв монастиря кармеліток була побудована лікарня, яка обслуговувала членів лікарняної каси. Зараз в костелі діє церква Непорочного Зачаття Діви Марії. В корпусах келій розташовані будинок для пристарілих, будинок для дітей сиріт «Карітас» та Вища дяківсько-катехитична академія.  

ЧОРТКІВ.

      Чортків — місто в Тернопільській області в південній частині галицького Поділля, районний центр. Місто розташоване по обидва боки річки Серет. Населення міста складало — 29 тисяч осіб в 2007році.  Засноване побудовою замку в 1522 році. Перша писемна згадка відноситься до 1427 року як с. Чартковіце, власність Я. Прадонтича. Місто отримало Магдебурзьке право в 1533 році.

У Чорткові виявлено археологічні пам'ятки середнього палеоліту, трипільської культури, поселення давніх слов'ян.