м. Золочів. Монастир Піяритів (1731-63р.р.).

Костел Вознесіння. (1838)/ (2015).

Львівська обл.

     В центрі Золочева височить над будинками башта барокового костелу успіння Пресвятої Богородиці, більш відомий у місті як Вознесеньський костел. Спруджений костел як храм монастиря отців піярів у 1731-1763 роках.

Храм є самою красивою спорудою монастиря. Позаду, та зліва костелу знаходяться інші монастирські споруди: келії монахів, трапезна, бібліотека і т.д. Фундатором колегії виступив син польського короля Яна III Собєцького, Якуб Людвіг Собєцький, який був в той час дідичем Золочева. Центральний портал храму має три яруси, горизонтальні карнизи та оздоблений пілястрами.

Перший ярус пілястри іонійського ордену, другий ярус-пілястри коринфського ордену. Над головним входом знаходиться балкон. Особливістю костелу є одна вежа ліворуч, справа вежі немає. Головний фасад також має пять ніш де встановлені скульптури святих.

З приходом Австро-Угорської імперіїї в 1772 році монастир було закрито, монахів виселено, а монастирський храм було передано православній громаді міста. В 1838 році храм став парафіяльним костелом Золочева. В 1878 та 1907 роках храм відновлювався та реставрувався. В 1842 році, коштом Матеуша Мьочинського було встановлено на вежі храму годинник. Храм є справжньою бароковою окрасою міста. Про костел успіння Пресвятої Богородиці в Золочеві є достатньо описів, тому тут лише коротка довідка про архітектурну пам’ятку. Але фото більше, тому, що краса.