м. Дрогобич. Монастир святих Петра та Павла. (1825р.)/(2014).

Львівська обл.

      В старій частині міста ( в середмісті) Дрогобич знаходиться монатир святих апостолів Петра та Павла. Споруджено монастир в 1828 році, на місці дерев’яного, який згорів у 1825 році.

Вдалося врятувати декілька ікон та вівтар. На протязі наступних трьох років проводилися оздоблювальні роботи в храмі. Освячення храму відбулося в 1831 році, на день мученика Йосифата, в результаті чого монастир став називатися: Монастир святих Петра та Павла та святого Йосифата. Це комплекс споруд який складається з храму спорудженому у ротондному стилі, келій монахів та господарських споруд. Монастир відноситься до Василіанського Чину святого Йосифата Української Греко-католицької церкви.

На початку 1930 років монастир не діяв, ченці жили в колишньму Свято-Троїцькому монастирі. Оновлену церкву при монастирі було знову освячено 4 грудня 1934 року. В 1939 році з приходом комуни, монастир закрили, а монахи були закатовавані комуністичними варварами, в катівні що розмістилася поруч з монастирем. В 1959 році храм було передано педагогічному інституту і там розмістився студентський клуб. В 1990 році монастир був повернутий монахам, та відновив свою діяльність.

ДРОГОБИЧ.

     Дрого́бич - обласного підпорядкування, друге за населенням місто у Львівської області, адміністративний центр Дрогобицького району (в який не входить). Місто було засноване наприкінці XI століття. У 1340 році староства Перемишльської землі Руського воєводства Королівства Польського, згодом Речі Посполитої Обох Народів. З 15 століття місто відоме у Європі як солеварний центр. Після Першого поділу Польщі Дрогобич відійшов до Австро-Угорської імперії.. В середині XIX століття найбільший у Європі нафтовий центр. В 1939 році за Пактом Молотова - Ріббентропа року відійшов до Совєтського Союза. В місті народилися Юрій Дрогобич, Бруно Шульц.